Klub seniora

About This Project

O projekcie

Klub Seniora zlokalizowany jest na działce u zbiegu dwóch charakterystycznych ulic Kępna: Sikorskiego i Dąbrowskiego. Najbliższą okolicę inwestycji cechuje spójna linia zabudowy. Aby bryła „wtopiła” się w okoliczne zabudowania, do wykończenia elewacji użyto materiałów nawiązujących do tych, które znaleźć można na sąsiednich obiektach. Budynek pokryto cegłą i białym tynkiem. Widać tu inspirację architekturą modernizmu.

Klub Seniora składa się z dwóch poziomów. Na pierwszym usytuowano ogólnodostępną przestrzeń dla osób starszych, w której znalazły się m.in. miejsce do zajęć ruchowych, sala kinezyterapii z węzłem szatniowo-sanitarnym oraz sala rekreacyjna z wydzieloną strefą wypoczynkową. Przewidziano też pomieszczenie na stołówkę. Na drugim poziomie znajduje się Centrum Wsparcia Opiekunów wyposażone w dwa dwuosobowe pokoje ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz aneksem kuchennym. Zaprojektowano tu też pomieszczenia funkcyjne, biurowe oraz magazyny.

Opracowywany budynek zaakcentowany jest oszczędnym w formie minimalistycznym detalem opisanym balustradami o wertykalnym podziale, ogrodzeniem oraz kompozycją rozmieszczenia oświetlenia. Wprowadzone balustrady scalone z ażurowym parawanem stanowią integralną część projektu zaakcentowaną łagodnym światłem o ciepłym zabarwieniu. W sumie powierzchnia użytkowa budynku to niemal 500 m kw.

Lokalizacja:

 

 

Kategoria
Budynki publiczne