Łamaniec- projekt powstał w wyniku poszukiwań między tradycyjną formą domu z dwuspadowym dachem, a dynamiczną bryłą nowoczesnego budynku mieszkalnego.
Dom z nietypowo ukształtowaną kalenicą dachu, która załamuje się w punkcie centralnym budynku w kierunku wnętrza. Dom był projektowany tak, by wpisywał się w wiejski kontekst, a jednocześnie poprzez nietypowe ukształtowanie geometrii zadaszenia dodał bryle dynamiki i niepowtarzalności.
Budynek zaprojektowany został na planie prostokąta o funkcji rozłożonej na dwóch poziomach, parteru oraz piętra. W parterze rozplanowano pomieszczenia tzw. strefy dziennej. Z holu wejściowego można się przedostać do pomieszczenia garażowego i kotłowni lub kierując się w drugą stronę do salonu i kolejnych pomieszczeń: kuchni, jadalni i łazienki.
Na piętrze zaplanowano tzw. strefę nocną: zaprojektowano trzy pokoje, łazienkę oraz garderobę dostępną z korytarza.Oba poziomy zostały połączone schodami zabiegowymi ulokowanymi w centralnym założeniu układu funkcjonalno – przestrzennego. Lokalizacja schodów z uwagi na niewielką przestrzeń stanowi element wystroju wnętrz podkreślony wycięciem otworu w stropie dzięki któremu w stosunkowo niewielkim holu doświadczamy przestronności.
Kolorystykę budynku wyznaczają trzy dominujące barwy: grafit, bieli i odcień szarości. Głównymi materiałami przewidzianymi w projekcie są: beton, blacha i tynk oraz sklejka podkreślająca załamanie dachu.