Showroom

About This Project

DOM Z CZĘŚCIĄ USŁUGOWĄ
Projekt był inspirowany architekturą modernistyczną- dzięki podniesieniu budynku obiekt, mimo prostej, mało rozrzeźbionej bryły, wydaje się znacznie lżejszy, a intensywny kolor zastosowany wewnątrz intryguje i zachęca przechodniów do obejrzenia, co znajduje się w przyziemiu. To właśnie w parterze znajduje się część usługowa budynku, a z pomalowanego na żółty kolor sufitu mają się ukazywać zmienne ekspozycje, na których właściciel może prezentować swoje produkty. Sufit ten został również wyposażony w oświetlenie LED, dzięki czemu wieczorem budynek jeszcze bardziej unosi się nad ziemią.
Oprócz części ekspozycyjnej w parterze zlokalizowano wyłącznie konieczne funkcje- trzon z klatką schodową, pomieszczenie porządkowe oraz toaletę. Zaproponowane przez architekta rozwiązanie głównego trzonu obsługującego budynek znacznie zwiększa funkcjonalność- dzięki temu bez przeszkód można dostosowywać przestrzeń na górze do potrzeb mieszkańców.
Piętro, oprócz zwykłych okien, jest doświetlane pochyłym świetlikiem, ukrytym za attyką. To właśnie na tej kondygnacji znajduje się część mieszkalna budynku, w której wielkość pomieszczeń może być dostosowywana do potrzeb użytkowników.
Aby uniknąć nagromadzenia przypadkowych obiektów na działce inwestora, a jednocześnie zapewnić komfort użytkowania strefy usługowej, architekt zaprojektował „rampę”, ukrywającą znajdujący się za budynkiem zewnętrzny magazyn. Rampa ta została wycięta w dwóch miejscach, tak aby zapewnić do niej swobodny dostęp, oraz pomalowana od wewnątrz na intensywnie żółty kolor, nawiązując do stylistyki całego obiektu i jeszcze bardziej intrygując potencjalnych klientów i gości. Uformowana w niecodzienny sposób działka zdaje się dzięki temu zwijać zaraz za budynkiem, tworząc tym samym ciekawą kompozycję przestrzenną.
Elewacje są proste, minimalistyczne- aby przełamać nieco białe powierzchnie ścian, zaprojektowano blaszany detal architektoniczny, zastosowany na elewacjach w rytmicznych odległościach. Dodatkowym urozmaiceniem zewnętrza budynku są nieregularnie pochylone metalowe słupy konstrukcyjne.
Kolorystyka projektu jest spójna- „baza” projektu została utrzymana w barwach bieli, ciemnej szarości oraz naturalnego betonu, który został również wykorzystany jako wykończenie wnętrza. Dzięki temu akcent kolorystyczny w postaci żółtych elementów jeszcze bardziej się wyróżnia na tle reszty budynku.

 

Kategoria
Biurowce