Salon samochodowy

About This Project

Rozbudowa warsztatu samochodowego
Bryła dodana do istniejącego budynku, mieszcząca w sobie główną ekspozycję samochodów, z założenia ma stanowić mocny akcent w przestrzeni, wyróżniając się na tle otoczenia. Głównym elementem projektu jest kubatura w kształcie litery S, wznosząca się do góry.
Dzięki takiemu rozwiązaniu forma budynku jest nie tylko niebanalna, ale również praktyczna- dodatkowa wysokość nad wejściem głównym pozwala na utworzenie kondygnacji z biurem, z której przez szklaną ścianę można podziwiać znajdujące się poniżej samochody.
Przestrzeń znajdująca się pod tą kubaturą została całkowicie przeszklona. Sprawia to, że projektowane piętro zdecydowanie odcina się od reszty budynku, a cały projekt wydaje się być nieco lżejszy.
Aby zachować całkowitą spójność stylistyczną i formalną, zdecydowano się nadać niecodzienną formę również magazynowi . Zewnętrzny magazyn na opony samochodowe zaprojektowano w taki sposób, jakby był on utworzony z pasa oderwanego od elewacji, zwiniętego na planie elipsy. Zarówno on, jak i nadwieszona kubatura w kształcie litery S, będą pokryte blachą falistą.

 

Kategoria
Biurowce